• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

درباره مرکز پژوهش متالورژی رازی

مرکز پژوهش متالورژی رازی در سال ۱۳۶۱ با ماموریت انجام پژوهش، توسعه و خدمات مهندسی در زمینه های متالورژی، مهندسی و فناوری مواد در تهران تاسیس و موفق به اخذ پروانه تحقیق از وزارت صنایع گردید.

 آزمایشگاه های مرکز پژوهش متالورژی رازی محدوده گسترده ای از خدمات آزمایشگاهی را در زمینه خواص شیمیایی، فیزیکی، مکانیکی، فلزات، پلیمرها و سرامیک ها ارائه داده و در تحلیل و بررسی علل تخریب و شکست قطعات صنعتی و تعیین طول عمر باقی مانده تجربیات گسترده ای دارد. این مرکز در حال حاضر بیش از ۱۵۰ نفر کارشناس تمام وقت داشته و علاوه بر آن از مشاوران متعددی با تجربیات صنعتی و دانشگاهی در زمینه های مختلف استفاده می نماید. خدمات ارائه شده در مرکز پژوهش متالورژی رازی را می توان به سه گروه اصلی تقسیم نمود:

 ۱ مشاوره صنعتی در زمینه مهندسی مواد به مجموعه گسترده‌ای از شرکت ها و واحدهای صنعتی که آزمایش‌ های متداول متالورژی، فیزیکی و شیمیایی، مکانیکی و استخراجی و تهیه شناسنامه فنی قطعات فلزی و غیر فلزی را شامل می گردد.

 ۲ پروژه های پژوهشی کوتاه مدت که عمدتا" بررسی علل تخریب، تعیین عمر باقی مانده، شکست و خوردگی قطعات مورد استفاده در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی، صنایع نیروگاهی، ماشین سازی و صنایع سیمان را شامل می شود. علاوه بر آن تدوین دانش فنی و فناوری تولید قطعات جزو این گروه از پروژه های کوتاه مدت مرکز محسوب می گردند.

 ۳ پروژه های پژوهشی که معمولاً به دو صورت به مرکز ارائه می شوند:
الف) پروژه هایی که از طرف سازمان‌ ها و یا شرکت ها و صنایع مختلف مطرح شده و دستاوردهای آن مستقیماً در واحد مربوطه مورد استفاده قرار می گیرند شامل پروژه هایی نظیر افزایش عمر قطعات، بهینه سازی آلیاژ و ترکیبات شیمیایی جهت دستیابی به خواص مورد نظر و دستیابی به آلیاژهای جدید مهندسی، مهندسی معكوس، بررسی های فنی، اقتصادی و بازرسی و مشاوره های فنی.
ب) پروژه های پژوهشی که توسط مرکز تعریف شده و عمدتاً در زمینه طراحی و ساخت محصولات جدید، جایگزینی مواد داخلی به جای مواد خارجی و مشابه آن است. مرکز رازی دارای گواهینامه استانداردهاي "ISO/IEC 17025" ، "ISO 9001:2000" و آكرودیته موسسه استاندارد تحقیقات صنعتی ایران (ISIRI) بوده و علاوه بر آن توسط موسسه استاندارد عربستان سعودی (SASO) نیز مورد تایید قرار گرفته است.

Back to Top Back to Top